Jak dodać nowego klubowicza?

Klubowicze to jedna z najważniejszych zakładek w systemie. Dowiesz się tutaj w jaki sposób możesz dodać nowych klientów do Twojego klubu.

Pierwszy sposób to przejście do zakładki Klubowicze i skorzystanie z ikony plusa – Dodaj.

Pojawi się wówczas formularz tworzenia nowego konta klubowicza. Pola, które są tutaj dostępne i wymagane możesz dowolnie modyfikować w zakładce Ustawienia klubu > Opcje klubowicza.

Jeżeli polityka działalności Twojego klubu nie zezwala na gromadzenie na przykład numeru PESEL możesz zaznaczyć suwak „Obcokrajowiec?” przez co pole zostanie uzupełnione unikalnym identyfikatorem klubowicza.

W tym miejscu możesz także przypisać firmę do klienta, w celu późniejszego wystawienia faktur oraz zdefiniować czy dany klubowicz jest osobą ze zdolnością do czynności prawnych. W przypadku dzieci po wyborze opcji „Brak” pojawi się możliwość wpisania danych opiekuna prawnego, na przykład rodzica.

Po wypełnieniu wszystkich pól wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj klubowicza”. Otworzy się profil nowego Klienta, gdzie możesz dowolnie go modyfikować czy dodać nową umowę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o zarządzaniu profilem zapraszamy do dedykowanej instrukcji – Jak zarządzać profilem klubowicza?
Jeśli interesuje Cię temat dodawania umów przejdź do instrukcji – Jak sprzedać umowę/karnet?

Drugi sposób na dodanie klienta jest możliwy jeśli posiadasz czytnik kart zbliżeniowych lub czytnik kodów kreskowych. Wystarczy przyłożyć kartę do czytnika lub sczytać kod kreskowy nieużywanej karty. Pojawi się wtedy ekran przypisywania karty członkowskiej, gdzie możesz wybrać opcję „Nowy klubowicz”.

  • Pamiętaj, że czytnik powinien być skonfigurowany z Twoim klubem. Aby skonfigurować czytnik skontaktuj się z działem Helpdesk przez system zgłoszeń.

System przeniesie Cię do takiego samego formularza jak w przypadku pierwszego sposobu. Wystarczy uzupełnić dane i wybrać opcję „Dodaj klubowicza”.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zakładce Klubowicze i możliwościach jakie ona daje zapraszamy do kolejnych instrukcji w kategorii Klubowicze.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły